Genel Güneş Gözlüğü

Uzun Saç Modelleri ile Uyumlu Güneş Gözlükleri

Uzun Saç Modelleri ile Uyumlu Güneş Gözlükleri

Uzun Saç Modelleri ile Uyumlu Güneş Gözlükleri, Sosyal ortamlara girerken bırakılan ilk izlenim çok önemlidir. İlk izlenimde en çok etkili olan faktör kuşkusuz dış görünüş, giyim tarzı ve duruştur. Girdiğiniz bir ortamda havalı bir tarza sahipseniz dikkat çekmemeniz mümkün değil. Bu noktada güneş gözlüğünüzün saçlarınız ve kıyafetleriniz ile uyumu tarzınız ile sizi daha ön plana çıkarır. Doğru güneş gözlüğü modeli seçimiyle gözlerin aradığı kişi siz olabilirsiniz.

Uzun Saçlı Kadınlar İçin En Uygun Gözlük Modelleri

Saçlarınız ile uyumlu güneş gözlüğünüz ile bulunduğunuz ortamda tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Kadınsı ve hoş görünümünüz ile stilinizi ortaya koymak için tek yapmanız gereken uzun saçlarınızla uyumlu doğru güneş gözlüğü modelini seçmek.

Uzun ve su gibi akan düz saçlara sahipseniz birkaç değişik modeli deneyebilirsiniz. Uzun ve düz saçlar için güneş gözlüğü seçmek diğer modellere göre daha kolaydır.

Düz uzun ve katsız saçlar için aşağıdaki gibi kaş hizasından eklemeleri olan farklı tasarımdaki modeller şık olacaktır. Saçlarınızın sadeliği ile tasarımdaki farklı detaylar görsel olarak denge sağlayacak, havalı ve şık bir duruşa sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

 

Kaküllü ve uzun ve düz saçlarınız var ise yuvarlak çerçeveli orta büyüklükte bir model hem saç kesiminizi öne çıkaracak hem de şık bir tarz oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Burçin Terzioğlu’nun düz saçları ile kullandığı gibi çokgen ama çok da keskin kesimli köşeleri olmayan modelleri tercih edebilirsiniz.

Burçin Terzioğlu

Kıvırcık ve uzun saçlarınız var ise cesur olun. Büyük çerçeveli klasik olmayan kesimlerde, göze çarpan havalı güneş gözlüğü modellerini tercih edebilirsiniz. Büyük çerçeveli modeller kıvırcık ve dolgun saçlarınız ile tamamlanmış bir görünüm sağlayacaktır. Vanessa Hudgens, Rihanna ve Beyonce’nin uzun kıvırcık saçlarına uygun seçmiş olduğu modellerden ilham alabilirsiniz.

Beach babe: Rihanna enjoyed some paddle boarding on Wednesday during a trip to Barbados

Uzun ve dalgalı saç modelleri için tıpkı ünlü oyuncu Ezgi Mola’nın seçmiş olduğu model gibi büyük çerçeveli ve eğlenceli modeller seçebilirsiniz. Bu tarz modeller saçınızdaki dalgalarla uyum sağlayarak enerjik bir tarz yaratacaktır.

Ezgi Mola

long-curly-hair-glasses

medium-wavy-hair-glasses

Saçınızdaki dalgalar daha sakin geliyor ise daha sade, sportif ve klasik kombinleri tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda ünlü modacı ve model Chiara Ferragni’nin seçmiş olduğu model gibi saç renginiz ve teninizle uyumlu bir tonda, renkli camlı güneş gözlüğü modellerini tercih edebilirsiniz.

Uzun Saçlı Erkekler için Güneş Gözlüğü Modelleri

Güneş gözlüğünün bir erkeğin tarzını belirleyen olmazsa olmaz aksesuarlardan biri olduğu şüphesiz. Tarzınıza en uygun güneş gözlüğünü seçmeniz sizi daha şık ve karizmatik gösterecektir.

Düz ve omuz hizasına yakın uzun saçlara sahipseniz siz de ünlü oyuncu Brad Pitt’in seçtiği modeli tercih edebilirsiniz. Kare çerçeveli ve yumuşak kesimli köşelere sahip güneş gözlüğü modeli saçınızla uyumlu bir görünüm kazanmanızı sağlayarak sizi daha havalı gösterecektir.

Omuz hizasının üzerinde daha katlı bir saç kesiminiz var ise bunun için yine ünlü oyuncu Brad Pitt’in seçtiği tarzda bir güneş gözlüğü seçimi yapabilirsiniz. Daha spor bir model ve aynalı camlar uzun saçlarınızı ve sizi daha ön plana çıkaracaktır. Aşağıdaki farklı güneş gözlüğü modellerine bir göz atın.

Rectangular Frames

Kulak hizasından biraz uzun Kit Harington gibi bukleli saçlarınız varsa yuvarlak çerçeveli güneş gözlüğü seçerseniz daha tarz görünüm elde edebilirsiniz.

Kit Harington, No Beard, 2016

kit harington gets a phone call from game of thrones costar during radio interview 023667001

Uzun Saç Modeli İçin Tercih Edilmemesi Gereken Güneş Gözlüğü Modelleri

Özellikle kadınlar için çok küçük çerçeveli ve yuvarlak güneş gözlükleri uzun saç modeliniz ile uyumlu olmayacağı için bu tarz modellerin tercih edilmemesi tavsiye edilir.

Uzun saçlı erkekler ve kadınlar için en trend güneş gözlüklerini Sezer Optik’te bulabilirsiniz. Çeşitli modellerimiz arasında sizin için en uygun güneş gözlüğü modelini bularak tarzınızı tamalayın.

 

Yazar hakkında

Yaset SEZER

Gözle ilgili konuları, kendi çıkarımım ve doktorlardan aldığım bilgileri ve gözlük, güneş gözlüğü ile, numaralı yüzücü gözlüğü, numaralı sporcu gözlükleri, gözlük markaları hakkında ve contackt lens ve daha bir çok konuda sizlere faydalı bilgi vermeye çalışmaktayız.

Optisyen
Yaset SEZER

Bir Yorum Ekle