Genel Güneş Gözlüğü

2019 Güneş Gözlüğü Trendleri

2019 Güneş Gözlüğü Trendleri

2019 Güneş Gözlüğü Trendleri: Kış sona erdiğine göre ilkbahar ve yaz aylarının en vazgeçilmez aksesuarı olan gözlük trendlerini incelemenin de zamanı gelmiş demektir. Kadın, erkek, çocuk pek çok kişi için güneş gözlüğü hem stili hakkıyla tamamlayan bir parça hem de göz sağlığı için adeta bir zorunluluk. Değişik cam renkleri, farklı maddelerden üretilmiş çeşit çeşit çerçeveler sayesinde güneş gözlüğü olmadan bir kombinden bahsetmek oldukça zor. Bir dönem aynalı camlar popülerken bir dönem de kemik çerçevelerin ağır bastığı güneş gözlüğü modellerinde 2019 yılı için öne çıkan 3 tane ana trend göze çarpıyor. Buna göre bu yıl köşeli, yuvarlak ve çift köprülü gözlük modelleri diğerlerinin arasından sıyrılacak gibi gözüküyor.

Güneş gözlüğü seçimi oldukça hassas bir konu. Göz sağlığını doğrudan etkileyen güneş gözlüğü seçerken trendleri takip etmek kadar gözlük camlarının kalitesi, UV ışınlarını filtreleme yetisi de mutlaka göz önünde bulundurulmalı. Sezer Optik’in uzman optisyen kadrosu ile hem son moda güneş gözlüklerini satın alabilir hem de göz sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Bu yıl güneş gözlüğü almadan önce sizler için derlediğimiz 2019 yılının güneş gözlüğü trendlerini inceleyebilirsiniz.

1. Köşeli Güneş Gözlükleri

Eski zamanlarda da dönem dönem moda olan köşeli güneş gözlükleri 2019 yılında yeninde karşımıza çıkıyor. Vintage severlerin oldukça beğeneceği bu model hem kadın hem de erkeklerin rahatça kullanabileceği bir görünüme sahip. Keskin hatlı bir görünümü olan bu güneş gözlükleri sayesinde trendy görünebilirsiniz. Keskin hatlı olduğu için yüzü daha da sert bir ifade ile gösteren bu gözlük modelleri oval yüz şekline sahip olanlar için ideal. Yüzü köşeli olan kişilerin daha ince çerçeveli gözlük modellerini tercih etmesini öneririz. Bu sayede daha yumuşak bir görünüme sahip olabilirler. Kalın çerçeveli köşeli gözlükler sert ifadeyi daha da pekiştirir. Bu yüzden en ideali ince çerçeveli olan modeller.

2. Çift Köprülü Güneş Gözlükleri

Çift köprülü güneş gözlükleri 2018 sezonunda modaya giriş yapmıştı. Hem kadın hem de erkekler için pek çok çeşitte çift köprülü güneş gözlüğü bulunuyor. 2019 yılının trendini yakalamak isteyenler için çift köprülü güneş gözlükleri vazgeçilmez bir aksesuar. Tel çerçeve ya da asetat çerçeve ile üretilen çeşitli tasarımlara renkli camlar da eşlik ediyor. Çift köprülü güneş gözlükleri hem trendy hem de renkli bir görünüme sahip olmak isteyenlerin mutlaka takip etmesi gereken bir gözlük modası olarak vitrinlerde çoktan yer aldı.

3. Yuvarlak Güneş Gözlükleri

Yuvarlak çerçeveli güneş gözlüklerine hemen hemen her sezon rastlamak mümkün. Pek çok yüz şekli ile uyumlu olan bu gözlük modeli kadınlar tarafından oldukça seviliyor. Yuvarlak güneş gözlükleri hem spor hem de şık kıyafetlerle uyumlu olan bir tamamlayıcı aksesuar niteliğinde. Önceki dönemlerde aynalı camlar popülerken 2019 sezonunda renkli camla tasarlanan modeller öne çıkıyor. Özellikle renkli cama sahip olan modeller sayesinde daha canlı, yaza uygun bir görünüme kavuşabilirsiniz. Uzun ve oval yüz şekline sahip olan kişilerin kolaylıkla kullanacağı bu model 2019 yılı gözlük modasının vazgeçilmezlerinden.

Göz sağlığınızı koruyan ve yüz yapınız için en uygun güneş gözlüğü modellerini Sezer Optik’te rahatlıkla bulabilirsiniz. Sezer Optik’te görev alan güvenilir, güler yüzlü ve alanında uzman optisyenler sayesinde gönül rahatlığıyla sezonun gözlük trendlerini yakından takip edebilirsiniz. Güncel kampanyalardan haberdar olmak ve uygun fiyatlı, kargo ücreti ödemeksizin gözlük alışverişi yapabilmek için mutlaka Sezeroptik.com internet sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Yazar hakkında

Yaset SEZER

Gözle ilgili konuları, kendi çıkarımım ve doktorlardan aldığım bilgileri ve gözlük, güneş gözlüğü ile, numaralı yüzücü gözlüğü, numaralı sporcu gözlükleri, gözlük markaları hakkında ve contackt lens ve daha bir çok konuda sizlere faydalı bilgi vermeye çalışmaktayız.

Optisyen
Yaset SEZER

Bir Yorum Ekle