Öne Çıkan Optik Camlar

Hangi Gözlük Kaplamaları Size Uygun?

Hangi Gözlük Kaplamaları Size Uygun?

Cam kaplamaları dünyası çok çeşitlidir, ancak bu sizin için doğru olanı seçmenin zor olması gerektiği anlamına gelmez. Cam kaplamaları, ultraviyole (UV) ışıkla ilgili göz koşulları, camların çizilmesi ve çok fazla parlama dahil olmak üzere gözlük kullanıcılarının karşılaştığı yaygın sorunlara özel bir çözüm sunar. Bu kadar çok seçenek arasında hangi kaplamanın ihtiyaçlarınıza en uygun olduğu konusunda sorularınız olabilir. Aşağıda, doğru uyumu bulmanıza yardımcı olacak hızlı bir kılavuz bulunmaktadır.

UV Koruması

Ultraviyole ışığa aşırı maruz kalmanın katarakt, makula dejenerasyonu ve göz yüzeyi hasarı gibi bazı göz koşullarının gelişimine katkıda bulunduğu düşünülmektedir. Aile geçmişiniz varsa veya gözlerinizdeki UV ile ilgili değişiklikler konusunda endişeleriniz varsa, göz doktorunuzla konuşmanız iyi bir fikir olacaktır. Gözlerinizi sağlıklı tutmak için gözlüklerinizin UV ışınlarına karşı koruma sağlamasını önerebilirler. Hermoda’da tüm camlarımız ekstra bir kaplamaya veya ek maliyete gerek kalmadan UV ışınlarına karşı koruma sağlar.

Çizilmeye Dayanıklı Kaplamalar

Çizilmeye karşı dayanıklı kaplamalar, merceği güçlendirip ömrünü uzattığı için tüm mercek türleri için harikadır.
Kaplama ayrıca merceği daha sert hale getirir, bu da gözlük yere düşerse veya herhangi bir fiziksel stres yaşarsa yardımcı olabilir.
Bu kaplamaların çizilmeye karşı dirençli olmasına rağmen, oluşmasını tamamen engellemediğini unutmamak gereklidir.Gözlüklerinizi bir kılıfta saklamak ve mikrofiber bir bezle temizlemek, camların çizilme olasılığını azaltmaya yardımcı olur.
Çiziklerin bir kez oluştuktan sonra çıkarılamayacağını veya parlatılamayacağını daima unutmayın – bu nedenle ekstra özen gösterin!
Hermoda’nın aksesuar linkindeki çeşitli kılıflarımıza, lens bezlerimize ve temizleme setlerimize göz atabilirsiniz. Tüm Hermoda camlarda ek ücret ödemeden çizilmeye karşı dayanıklı bir kaplama da zaten bulunuyor.

Yansıma Önleyici ve Buğu Önleyici Kaplamalar

Çok fazla kitap okuyorsanız, bilgisayarla çalışıyorsanız veya gece araba kullanıyorsanız, yansıma önleyici bir kaplama (drivewear) bu görevleri çok daha keyifli hale getirebilir ve ayrıca farlardan gelen parlamayı ve haleleri azaltmaya yardımcı oldukları için sürüş söz konusu olduğunda daha güvenli hale getirebilir. Ayrıca sokak lambalarında.

“Parlama önleyici” kaplama olarak da adlandırılan bu ince, çok katmanlı kaplama, herhangi bir lens malzemesi için kullanışlıdır. Ek bir avantaj olarak, yansıma önleyici kaplamalar, yüzey yansımalarını azalttığı için gözlük camlarının yüzde daha hoş görünmesini sağlar, bu da hem fotoğraflarda hem de kişisel olarak keskin, net bir cam görünümü sağlar.Buğu önleyici camlar, maske takarken, egzersiz yaparken, spor yaparken veya yemek pişirirken buğulanma sorunu yaşayan herkes için harikadır. Hermoda da ayrıca ARC içeren harika bir buğu önleyici kaplama sunar. Her bir buğu önleyici kaplamalı Camlar çifti, ekstra net kalmalarına yardımcı olmak için özel bir buğu önleyici Cam silme bezi ile birlikte gelir. Birlikte kullanıldığında, etkinleştirici mercek beziyle birlikte mercek kaplaması, mercek beziyle tekrar silmeye ihtiyaç duymadan önce birkaç saat buğulanmayan mercekler sağlar. Hermoda gözlük‘te üç tür yansıma önleyici kaplama sunuyoruz: Standart, Gelişmiş ve Premium. Aşağıdaki tablo, özellikleriyle birlikte her bir yansıma önleyici kaplamayı ve buğu önleyici kaplamayı özetlemektedir:

Ayna Güneş Gözlüğü Kaplamaları

Güneş gözlüklerinize parıltı eklemenin eğlenceli bir yolu, yansıtıcı bir ayna kaplaması eklemektir. Her bir ayna kaplaması, ayna perdelerinin temiz ve keskin görünmesini sağlarken aynı zamanda gözlerinize yansıyan ışığı en aza indirmek için ön ve arka kısımda yağa ve parmak izine dayanıklı oleofobik bir kaplama ile birlikte gelir.

Şu anda sekiz farklı ayna kaplama rengi sunuyoruz: altın, gümüş, alev kırmızısı, lavanta, yosun yeşili, pembe altın, gök mavisi ve çivit mavisi.
Hermoda Gözlükten aynalı güneş gözlüklerini nasıl sipariş edeceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Mavi Işık Engelleyen Camlar

Göz önünde bulundurulması gereken başka bir lens seçeneği, mavi ışık engelleme teknolojisine sahip Cam seçeneğidir.
Mavi ışık güneşten, yapay aydınlatmadan ve dijital cihazlarımızdan yayılır. Kuru gözler, bulanık görme ve uyku bozukluğu gibi semptomlarla ilişkilendirilmiştir.

Piyasadaki pek çok mavi bloke edici lens kaplama olmasına rağmen, Hermoda‘nın Blokz Camlarını, Camlara işlenmiş mavi bloke etme teknolojisiyle gelir. Bu benzersiz özellik, gelişmiş mavi ışık emilimi, daha uzun ömür ve azaltılmış çizilme olasılığı sağlar.

Blokz camlarımız her yaştan gözlük kullanıcısı için harikadır ve geleneksel şeffaf Blokz, darbeye dayanıklı Blokz Trivex, ışığa duyarlı Blokz Photochromic ve renkli Blokz Güneş Gözlüğü olarak sunulmaktadır. Hermoda’nın mavi bloke edici Camları hakkında daha fazla bilgi edinmek ve ihtiyaçlarınız için doğru olanı bulmak için Blokz Blue Blocke cam sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Artık çeşitli seçeneklere aşina olduğunuza göre, camlarınızı tamamlayacak şık bir çerçeve seçmek için hermoda gözlüğe gidin!

 

Yazar hakkında

Yaset SEZER

Gözle ilgili konuları, kendi çıkarımım ve doktorlardan aldığım bilgileri ve gözlük, güneş gözlüğü ile, numaralı yüzücü gözlüğü, numaralı sporcu gözlükleri, gözlük markaları hakkında ve contackt lens ve daha bir çok konuda sizlere faydalı bilgi vermeye çalışmaktayız.

Optisyen
Yaset SEZER

Bir Yorum Ekle