Görme Kusurları Öne Çıkan

Bilgisayar Karşısında Oturduğunuzda Göz Yorgunluğunu Giderme

Bu hikaye devamını hermoda gözlük tarafından yayınlandı ve daha kapsamlı ve güncel bilgi almak için bizi takip ededbilir veya arayabilirsiniz.

Tüm Gün Bilgisayar Karşısında Oturduğunuzda Göz Yorgunluğunuzu bu Tavsiyemizle Önleyebilirsiniz!,

Hepimiz tüm günü bilgisayar, televizyon, telefon gibi ekrana bakarak geçirmenin gözlerimiz için kötü bir haber olduğunu biliyoruz, ancak kaçımız bu bilgiyle gerçekten bir şeyler yapıyoruz?

Her gün bilgisayarımın önünde en az altı ve muhtemelen on iki saat geçiren biri olarak, kesinlikle gözlerini yavaş yavaş mahvettiklerini bilen insanların kampına düşüyorum, aynı zamanda sıfır hamle yapan insanların içine de gidiyorum Sizde aynı durumda iseniz değiştirin artık, size bu uygulama size yardımcı olacaktır.

Bilgisayar Karşısında Otur

Gözlerinizi kamaştırdığınızı hatırlatarak göz yorgunluğunu önlemenize yardımcı olmak için tasarlanmış, Windows ve Mac için masaüstü widget tarzı bir uygulamadır. Uygulama, büyük görevleri yönetilebilir küçük parçalara ayıran Pomodoro yöntemi ile Optisyenler ve Hekimler tarafından önerilen 30-20-30 kuralı arasında bir tür karışımdır.

Zamanlayıcı, görevlerinizi bölmek yerine, ekran karşısında geçirdiğiniz zamanı bölmenize yardımcı olur.

Özellikle 30 dakikanızı işinize odaklamanızı, ardından 20-25 saniyenizi uzaktaki nesnelere bakarak gözlerinizi rahatlatmanızı öneriyoruz. Bu görev sizin için çok zorsa, hile yapmanızı önlemek için bilgisayarınızın ekranını bile 20 saniye kararıyor.

Kesinlikle 20 saniye süreyle kopmadan yapamıyorsanız içinden anında kaçmak için ekrana dönmemek için uyku düğmesine basın.

Her 20-25 dakikada bir 20 saniyelik bir mola vermek bazen can sıkıcı olsa da genel olarak birkaç saniyeliğine durmak için bir noktaya bakmak kötü bir fikir değildir. Mola sadece gözlerinizi dinlendirmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kafanızı temizlemenize de yardımcı olabilir. Bu hikayenin devamını Hermoda Gözlük tarafından alabilirsiniz veya daha kapsamlı ve güncel bilgi almak için bizi takip edebilir veya arayabilirsiniz.

Yazar hakkında

Yaset SEZER

Gözle ilgili konuları, kendi çıkarımım ve doktorlardan aldığım bilgileri ve gözlük, güneş gözlüğü ile, numaralı yüzücü gözlüğü, numaralı sporcu gözlükleri, gözlük markaları hakkında ve contackt lens ve daha bir çok konuda sizlere faydalı bilgi vermeye çalışmaktayız.

Optisyen
Yaset SEZER

Bir Yorum Ekle