Güneş Gözlüğü

İYİ BİR GÖZLÜK NASIL ANLAŞILIR?

Gözler Dünyaya Açılan Penceredir

İYİ BİR GÖZLÜK NASIL ANLAŞILIR?

İyi gözlük ve güneş gözlüğü nasıl anlaşılır, Güneş gözlüğü her zaman her mevsim kullanabileceğiniz en önemli aksesuarlardandır. Ancak güneş gözlüğü aldığınızda bazı önemli detaylara çok dikkat etmeniz gerekir. Gözlükteki ayrıntılar ve detaylar çok önemlidir. Gözlük ve güneş gözlüğünün orijinal olması gözlük satın alırken olmazsa olmaz özelliklerdendir. Avrupa standartları CE işareti, UV filtresi olmalıdır. Bunun yanında sertifika önemli bir ayrıntıdır çünkü camlarda polarize özellikleriyle ilgili bilgileri belgeleri ve güvenilir, işin ehil olan bir yerden aldığınız zaman bir gözlüğün orijinal olup olmadığını daha iyi anlayabilir ve gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

İYİ GÖZLÜK NASIL ANLAŞILIR?

Güneş Gözlüğünün Orijinal Simgesi Gereklidir.

Öncelikli ve en önemli tavsiyemiz güneş gözlüğünüzü güvenilir satış noktalarından faturalı olarak almanızdır. Uygun fiyata veya ucuza satın aldığınızı düşündüğünüz güneş gözlüklerinin gözünüzü korumayacağını, yavaş yavaş siz hissetmeden ilerleyen yaşlarınızda yarardan fazla gözlerinize zarar verebileceğini asla unutmamalısınız. Kaliteli ve orijinal bir güneş gözlüğünün yüzünüze tam oturması önemli bir durumdur. Kullanılan hammadde ve materyallerin cam ve çerçevenin kaliteli olması gerekmektedir. Orijinal güneş gözlüklerinin çoğunun camlarının üzerinde markaya ait bir logo veya bir rakam bulunur, bulunmayanlar çok nadirdir. Bu bir logo yada rakam bile olsa güneş gözlüğünü ışığa tutup baktığınız zaman görülebilmektedir ya da güvendiğiniz firma ise logosu olmayan gözlüklerde vardır ama mutlaka güvenilir olmalıdır. Logo varsa orijinal sağlıklı demek de değildir bugün imitasyon yani sahte gözlüklerde de maalesef logo bulunuyor. Bundan dolayı optik mağazalarından, Hermoda Gözlük mağazalarından ya da online mağazamızdan güvenle alabilirsiniz ya da almanızı tavsiye ediyoruz.

İşaretler Var mı? Varsa Anlamı Nedir?

İşaretler Var mı? Varsa Anlamı Nedir?

Evet şimdi önemli konulardan biri de CE işareti, güneş gözlüğü ve optik gözlüklerin serbest dolaşım sağlayabilmesi için Avrupa Birliği’nin 1985 yılında hazırladığı ve uyguladığı güvenlik ve sağlıklı olduğunun işaretidir. Bu CE işareti bir optik ve güneş gözlüğü için söz konusuysa da çoğu canlılar ve çevre açısından da sağlıklı bir ürün veya malzeme olduğu söylenebilmektedir. Satın aldığınız veya alacağınız optik gözlük ve güneş gözlüklerinde CE işareti olup olmadığını mutlaka ama mutlaka kontrol etmelisiniz. Orijinal güneş gözlüklerinde bu işaret mutlaka vardır yoksa CE belgeli değildir ve bu durumlarda dikkatli olmalısınız. Güvendiğiniz bir satış mağazasından optik veya güneş gözlüğünüzü satın aldıysanız, gözlük veya güneş gözlüğünüzün garanti belgeleri ve sertifikaları sizlere verilmekte olup bu belgeler içerisinde CE işaretini de yazılı olarak görmelisiniz.

Güneş Gözlüğünde Hangi Özellik Önemlidir?

Satın alınan güneş gözlüklerinin mutlaka camının UV özelliği ya da polarize olup olmadığını mutlaka ama mutlaka araştırın. Polarize cam özelliği taşıyan gözlüklerinin iç kısımlarında henüz üretilirken yani hamur halindeyken bir film tabakası veya materyal yerleştirilir. Bu tabakalar ve materyaller camdaki yansıma ve parlamaları tek bir noktada toplar ve ışığın geri dönmesini yani yansımasını sağlayan bu özellik gözünüzü rahatlatmakta kalmayıp sağlığınızı da koruyacaktır.

Güneş Gözlüğünün Polarize Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Güneş Gözlüğünün Polarize Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Güneş gözlüğünün polarize olup olmadığını anlamak isterseniz eğer küçük bir test yapabilirsiniz. Polarize özelliklerine sahip güneş gözlükleriyle normal güneş gözlüklerinin ışığı yansıtması olayı farklıdır. Bunu iki tane polarize gözlüğü birbirine önlü arkalı tuttuğunuzda doksan derece çevirdiğinizde gözlüklerden arka taraf çok fazla koyu olacaktır bunu birkaç defa deneyin daha iyi anlayacaksınız ve bu şekilde bir karşılaştırma yapabilirsiniz. Polarize olan güneş gözlüğü, ışığı diğerine göre biraz daha iyi emecektir ve başka cisimlere çarparak gelen ışıkları yani suyun yüzeyindeki, camdaki, telefondaki, asfalta vs gibi yerlere çarpıp gelen ışıkları da kıracak ve gözlerinizin de kamaşmasını önleyecektir. Ayrıca polarize olan güneş gözlüklerinin camları diğerlerine göre renkleri biraz daha koyudur.

Güneş Gözlüğünün Polarize Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Gözlük Camları UV filtreli mi yoksa Polarize mi Olmalıdır?

Camların zararlı ışıkları kırması ile birlikte dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik de camların türleridir. UV filtreli olan gözlük camları göze zararlı olan ışıkları kırarlar. Polarize camlı olan gözlükler de insan sağlığı açısından herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Ancak ikisinin de özellikleri birbirinden farklıdır. Polarize güneş gözlükleri yansımanın yani çarpıp gelen ışıkların gözlerini rahatsız eden kişilere uygundur. Bu camlar aynı zamanda balıkçılar, su sporlarıyla uğraşanlar, sürücüler, araç kullananlar, kayakçılar, bisikletçiler, ışığa karşı aşırı duyarlı hassas olan kişiler ile ilerleyen yaşlarda katarakt ameliyatı olan kişilere polarize camlı güneş gözlükleri uygun olabilmektedir.

içerisinde CE işaretini de yazılı olarak görmelisiniz.

Orijinal Güneş Gözlüğü Kullanımı Nasıl Olur?

Güneş gözlüğü, başta yaz mevsimi olmak üzere her mevsim kullanılması gereken vazgeçilmez bir aksesuardır. Aksesuar olmasının yanı sıra sağlık için bir ihtiyaç olma niteliğine sahiptir. Güneşten gelen, kardan gelen ve buna benzer ışıkların zararlı etkilerinden korunma amacı ile üretilen güneş gözlükleri, birçok form ve tasarımlarla buluşturulup karşınıza çıkar. Şık ve tasarımları ile farklı modeller, vitrinlerde yerini alırken, orijinal olup olmadığı kriterine de dikkat edilmesi çok ama çok gereklidir.

Güneş gözlüğü satın alırken en çok göz önünde bulundurulması gereken konu kuşkusuz orijinalliğidir. Çünkü orijinal gözlükler, cam kalitesi ve çerçeve kalitesi ve yapısı ile diğerlerine oranla çok daha sağlıklıdır. Özellikle gözlüğün camı, UV filtresi ışınlarının direkt olarak gözümüze gelmesini engelleyerek göz sağlığınızı korumaktadır. Bu noktada camın kalitesi oldukça önemli bir faktördür.

Orijinal güneş gözlüklerinde en çok öne çıkan detaylardan biri de çerçevesidir. Bu gözlüklerde çerçeve hem çok kaliteli hem de kullanım açısından oldukça konforludur. Burun üzerinde iz yapmaması ve kulak arkalarını rahatsız etmemesi gibi birçok faktör vardır. Orijinal olmayan bir gözlük satın aldığınızda bu tip sorunlar ile karşılaşabilmeniz kaçınılmaz olacaktır ve bu tarz gözlüklere ayarlama yapılamayacaktır tabiri caizse kırılıp elde kalacaktır. Güneş gözlüğü seçenekleri, şık modellerinin yanı sıra kalite olarak da kademe kademe artış sağlayacaktır. Hermoda Gözlük olarak her zevke ve bütçeye hitap edebilecek orijinal güneş gözlüğü ve optik modellerine yer vermekteyiz. Göz sağlığınıza ve yüzünüze uyan ve en önemli olanı sağlığınıza önem vererek, en kaliteli cam ve çerçeveleri harmanlayarak hizmetinize sunuyoruz.

Güneş Gözlük Fiyatları

Orijinal gözlük alırken herkes öncelikle şık olmasına özen gösterir. Bu durum fazlasıyla olağan bir durumdur. Amma velakin şıklığının beraberinde kaliteli ve sağlıklı olması olmazsa olmazımız olması gerekliliğinin de gözden kaçırılmaması gerekiyor. Bununla beraber orijinal gözlükleri mâkul fiyatlarla nasıl alabilirim diye düşünenlerinizde olabilir. Orijinal gözlük alırken çok uçuk fiyatlar ödemenize gerek yoktur, bütçeniz var ise tabi ki de markalı ve daha üst düzey gözlükler alabilirsiniz. Hermoda Gözlük olarak mağazalarımızda yer alan geniş ürün yelpazesi, oldukça makul rakamlarla hizmetinize sunulmaktayız. Yüksek rakamlar vermenize gerek kalmadan düşük rakamlarla en kaliteli gözlükleri deneyimleyebilir ya da hermodagozluk.com e ticaret sayfamızdan güvenle alabilirsiniz. Güneş gözlüğü seçimleri konusunda ürün çeşitliliği açısından oldukça bol çeşit ve zengin bir içeriğe sahip olan kurumumuz, dilediğiniz modelde gözlük seçeneklerini beğeninize sunuyor.

İster optik gözlük, isterseniz güneş gözlüğü satın alın bunların dışında bizden fikir alabilirsiniz. Çünkü gözlük alırken kaliteyi kesinlikle göz ardı etmeyin, her daim aldığınız gözlüğün kaliteli olmasına özen gösterin. Çünkü göz sağlığınız, her şeyin üzerinde olmalıdır. Bizler Hermoda gözlük olarak orijinal gözlük satışı ile göz sağlığınızı tüm kriterlerin üzerinde tutuyor ve gayret ediyoruz. Ve bunu yaparken de fiyatları cüzi rakamlar ile ve bu strateji ile ilerliyoruz.

Orijinal Optik Gözlük ve Güneş Gözlüğü Satın Almanın Önemi

Optik gözlük ve güneş gözlüğü satın alırken herkes kaliteli ve şık olmasını arzu eder ve ister. Peki bunun sebebi nedir? Elbette ve tabi ki göz sağlığının önemidir. Optik gözlük veya güneş gözlüğü satın alım işlemlerinizde öncelikle dikkat etmeniz gereken detay gözlüğün camları olmalıdır. Gözünüze taktığınız andan itibaren net görüntü sağlayarak bulanıklık içermemelidir. Eğer numaralı gözlük kullanıyorsanız gözlük numara ölçülerinizden güneş gözlüğü camına da yansıtmanız gerekmektedir. Polarize gözlükler, güneş ışınları yansımasından rahatsız olanlar için en uygun alternatiftir. Bunun yanı sıra UV ışınlarından koruyan güneş camları da tercih edebilirsiniz. Böylece cam kalitesi odağında gözlüğün orijinal olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Orijinal gözlüğün en belirgin özelliklerinden biri net görüntü sağlaması olacaktır. Sağlam gören göz gibi görünüm de sağlayan bu gözlükler, sağlık açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Orijinal güneş gözlükleri sayesinde çerçeveler de fazlasıyla kaliteli bir konumda yer almaktadır. Çok sert olmayan ve kulak arkasını rahatsız etmeyen çerçeveleri tercih etmeye gayret edin. Bu sayede konforlu kullanımın keyfini çıkarın. Satın aldığınız gözlük orijinal değil ise içerdiği cam göz sağlığınızı olumsuz yönde etkileyerek ciddi ölçüde zamanla gözünüze zararlar verecektir. Hammaddesi kalite olmayan çerçeveler zamanla cilt kanseri yapabilir. Bu sebeplerden dolayı çerçeve cam seçimine çok dikkat etmelisiniz.

Gözlüğün Yüz Şeklinize Uygun Olmasına Özen Gösterin

Daha önceki makalemde yüz şekillerine göre gözlük modellerin de kaleme almıştım oradan daha iyi fikir sahibi olursunuz ama ben yine de ufak bir üzerinden geçeyim.

Erkek güneş gözlüğü modelleri, daha kalın ve geniş bir yüz ölçüsüne sahip olunduğundan ve erkeklerin yüz hatları daha keskin ve kemikli bir yapıda oluştuğu için gözlük tasarımları da ona göre şekillenmektedir.

Buna nazaran kadın güneş gözlüğü modelleri genelde erkek gözlüklerine nazaran daha küçük formda tasarlanmaktadır. Sayfamızda yer alan geniş orta ve küçük ürün yelpazesi, tüm stillerin ruhuna dokunmakla birlikte kalmayıp şıklığı ile de ön plana çıkarmaktadır. Köşeli, spor, klasik, vintage, pilot ve yuvarlak bunun gibi birçok modeller, değişik tarzlara ilham kaynağı olmaktadır. Aynı zamanda kombinlerin de en güçlü aksesuarı olma niteliğinde hayat bulmaktadır.

Güneş Gözlüğünde Hangi Özellik Önemlidir?

Yazı Puntosu ve Seri Numarası Bulunmasına Özen Gösterin

Orijinal gözlük satın alırken en çok kalitesi ve görünümüne önem verilmektedir. Peki bir gözlüğün orijinal olup olmadığını nasıl anlarız? Elbette ki öncelikle her firmanın bir yazı karakteri yazı puntosu vardır öncelikle buna bakılmalı daha detaylı olarak “Gözlüğün Orijinal Olduğunu Nasıl Anlarız?” makalemi detaylı okumanızı tavsiye ederim yoksa bu makale baya uzayacak. Yazı puntosundan sonra bakmanız gereken seri numaraları vardır. Eğer satın almaya karar verdiğiniz gözlükte seri numarası yer alıyorsa gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Seri numarası dediğimiz olay model renk kol uzunluğu gibi rakamların yazıldığı yer. Bu seri numarası sayesinde sorgulama yaparak gözlüğünüzün orijinal olduğunu da görebilirsiniz. Ayrıca CE logosunun bulunmasının yanı sıra en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri de gözlüğün sap içine yazılan seri numarasıdır. Bu yüzden seri numarası ile gözlüğün modelini sorgulayabilir, bunların kontrolünden sonra gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz.

İyi Gözlük Markalarında Model Seçeneği Her Zaman Fazladır

Güneş gözlüğü ve optik gözlük markaları, her yeni sezonda birçok yeni modellerle gözlük tasarımı gerçekleştirirler. Bu modelleri insanları cezbedecek ve mutluluklarına dokunacak tarzda gözlükleri ve camları dizayn ederek hem de çerçevede öne çıkacak yüzleri farkındalık yaparak öne çıkarmaktadır. Her sezon büyük bir ses getiren güneş gözlüğü ve gözlük modelleri, bir insanın tarzını en fenomen aksesuarları arasında ilk sıralara çıkma niteliğini taşıyor. Büyük çerçevelerden karelere, yuvarlaklara, dikdörtgen modellerden Cats (kedi modelleri) daha birçok formda olanlara kadar her tasarımı bulabileceğiniz optik ve güneş gözlükleri, her sezona farklı dizaynda damgasını vuruyor.

Orijinal ve iyi bir gözlüğün en belirgin özelliklerinden birisi kuşkusuz yüzünüze tam oturması olacaktır. Bundan dolayı yüz şeklinizi tam anlamıyla bilmeniz gerekmektedir. 2020-2021 Sezonun öne çıkan modellerinden olan yuvarlak gözlükler, hem optik hem de güneş gözlüğü olarak öne çıkmaktadır. İnce ve kalın kemik (asetat) çerçeveli seçenekleriyle de her kişiye hitap etmektedir. Her sezonda olduğu gibi bu sezonda öne çıkan modeller arasında kare ve dikdörtgen gözlüklerde revaçta. Yapısı ve formu duruşu gereği her yüz şekline cevap veren modeller, hem güneş gözlüğü hem de optikler için en uygun alternatifler arasında yerini alıyor. Tarzınız ne olursa olsun, spor-klasik fark etmeksizin bu gözlükleri kullanarak sokak stiline damganızı vurursunuz. Orijinal gözlüğün verdiği kalite ve şıklık ve huzur mutluluk ile herkesin beğenisini kazanabilen bu gözlük çeşitleri, yüzünüzle tam uyum sağlayarak kusursuz bir görünüm oluşturacaktır.

Özellikle 2020 yılında ve 2021 yılında da olacağını düşündüğümüz ve en çok öne çıkacak tasarımlardan biri renkli ve büyük gözlükler oluyor. Birçok gözlük markasının orijinal ve özgün tasarımı olan bu modeller, rengarenk görünümü ve eğlenceli tarzlara sahip olanların ruhuna da hitap ediyor. Özellikle ışıldayan tonları bünyesinde barındıran renkli gözlükler; kare, yuvarlak, dikdörtgen, cats ve büyük ve küçük ölçüleri ile hayat buluyor.

Çizilen gözlük camlarını nasıl onarırız?

Gözlükte Markanın Logosunun Olmasına Dikkat Edin

Orijinal gözlük markalarının hemen hemen hepsi tüm ürünlerinde logosunu vardır. Bu logo ister bir şekil olsun, gerekse de markanın yazı şekli olsun bu onların ismidir. Bu yüzden orijinal gözlük satın alırken mutlaka bu kriterlere bakmanız gerekmektedir. Evet taklit ürünler de ne yazık ki marka isimlerini kullanarak üretim yapabiliyorlar. Bu yüzden markaların alışveriş sitelerinden ve mağazalarından ve güvenilir mağazacılık anlayışı ile ister mağazalarımızdan isterseniz de www.hermodagozluk.com dan alışveriş yapmaya özen göstermeniz doğru bir adım olacaktır.

İmitasyon veya Sahte Gözlüklerin Zararları

Güneş gözlüğü veya optik gözlük satın alırken, gözlüğün orijinal olması kaçınılmaz bir gerçektir. Daha ucuz fiyatlarla almak isteyenler ne yazık ki imitasyon gözlüklere yöneliyor. Çok ücret vermeden daha uygun fiyatlarla da orijinal gözlük satın alabilirsiniz. Sahte gözlük taktığınızda camın kalitesiz olmasından ötürü görüntü sağlıklı olmayacaktır ve bu durum zamanla göz sağlığınıza ciddi düzeyde zarar verecektir. Bu yüzden güneş gözlüğünün orijinal olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Göz sağlığınız için bu durum oldukça önemli bir durum teşkil etmektedir.

Sahte (imitasyon) gözlük kullanmaya başladığınızda çerçevesinin de ne yazık ki kaliteli olmadığını deneyimleyeceksiniz. Hem cildinize hem de gözünüze ciddi manada zarar veren bu gözlükler, ileride gözünüzde büyük problemlere yol açacaktır. Bu gerçekten hareketle orijinal gözlük almaya yönelmeniz gerekmektedir. Unutmayın ki, sağlığınız her şeyden önce gelmektedir. Sağlığı anlayabilmemiz açısından, konumuzla alakalı değil ama anlaşılması için Covid-19 bunun canlı bir örneğidir.

Kaliteli Gözlüklerin Sırrı Sağlık ve Orijinallik

Kuşkusuz herkes, satın aldığı gözlüğün kaliteli olmasını arzu eder. Bu noktasına cam kalitesi önemli bir yere sahiptir. En kaliteli gözlükleri, orijinal gözlük mağazalarından veya Hermoda gözlük mağazalarından veya hermodadozluk.com e ticaret sayfamızdan satın alabilirsiniz. Hem görünümündeki zerafet, hem de çerçeve ve camının kalitesi ve kullanım ömrü açısından da oldukça uzun ve sağlıklı olacaktır. Satın aldığınız gözlüğü uzun süre kullanmak istiyorsanız mutlaka orijinal olması gerekliliğinin bilincinde olmanız gerekmektedir. Bu sayede gözlüğünüzde kırılma çatlama ve büyük oranda çizilmeler gibi sorunlarla daha az karşılaşırsınız ve garanti kapsamına giren durumlarda her zaman yardımcı olunacaktır. Olası bir aksilikte aldığınız markanın garanti fırsatından da yararlanmakla kalmaz ücretsiz bakım vida plaket ultrasonik yıkama vs gibi durumlarda da ücretsiz faydalanırsınız. Orijinal gözlük kullanmanın sağlığın yanı sıra en önemli avantajlarından biri garantisinin olmasıdır.

Sahte gözlüklerde ne yazık ki birçok sorunlar yaşadığınız gibi kısa sürede bozulup destek te bulamazsınız hem sağlığınızdan hem paranızdan hem de zamanınızla ilgili sorunlar öne çıkacaktır. Fakat gözlüğünüz orijinal ise uzun yıllar boyunca kullanım avantajını bünyesinde barındırdığını söylemek isterim.

Sayfamızda yer alan güneş gözlüğü modelleri arasında tarzınıza en uygun olanı tercih edebilirsiniz ve tarzınızı daha yüksek seviyelere çıkarabilirsiniz. Hermoda Gözlük olarak güneş gözlüğü bilgisayar gözlüğü mavi ışıktan koruyan ve optik gözlükleri bulabilir fiyatları konusunda çeşitli fırsatları değerlendirebilirsiniz.

 

Optisyen
Yaset SEZER

Yazar hakkında

Yaset SEZER

Gözle ilgili konuları, kendi çıkarımım ve doktorlardan aldığım bilgileri ve gözlük, güneş gözlüğü ile, numaralı yüzücü gözlüğü, numaralı sporcu gözlükleri, gözlük markaları hakkında ve contackt lens ve daha bir çok konuda sizlere faydalı bilgi vermeye çalışmaktayız.

Optisyen
Yaset SEZER

Yorum

  • Detaylı yazınız için teşekkür ederim. Gözümde astigmat olduğu için kalın camlı gözlük kullanıyorum. Ama öyle çokta kalın değil. Kalınlığı belli olmuyor. Şimdi yuvarlak çerçeveye sahip gözlüklerden arıyorum. Harry Potter’ın kullandığı gözlük diyebilirim. Bunu filmden gördüğüm için özenmedim tabi 🙂 32 yaşındayım. Bugüne kadar hep standart çerçeveli diktörtgenimsi gözlükleri kullandım. Bir kez de bahsettiğim yuvarlak çerçeveli gözlüklerden kullanmak istiyorum ama karar vermekte zorlanıyorum. Rahat eder miyim acaba. Ve diğer bir sorum da diğer geniş çerçeveli gözlükler kadar rahat görür müyüm? malum yuvarlak çerçeveli gözlükler biraz dar gibi.

    kolaylıklar diliyorum.

    • Merhaba, Yuvarlak gözlük yüzüme olurmu diye sormuşsunuz! Genellikle her yüze uyuyor, eğer sizin vaktiniz varsa ve yeriniz yakınsa, mağazımıza bekleriz yardımcı da oluruz.

Bir Yorum Ekle