Genel Güneş Gözlüğü

Smokine En Çok Yakışacak Gözlük Modelleri

Smokine En Çok Yakışacak Gözlük Modelleri

Smokine En Çok Yakışacak Gözlük Modelleri: Smokin özel bir davete katılan şık erkeklerin ve damatların giymeyi en çok tercih ettiği kıyafet olarak karşımıza çıkıyor. Smokin erkeğe şıklıkla birlikte bir ağırlık da kattığından smokini tamamlayan parçalar da eşit öneme sahip. Nasıl ki smokinin içerisine giyilen gömlek ve takılacak papyon ya da kravat önemli ise güneş gözlükleri de aynı öneme sahip.

Spor ve günlük kıyafetlerin tamamlayıcı aksesuarı olduğu kadar günümüzde takım elbise ile smokinlerin de vazgeçilmez parçası olarak güneş gözlükleri karşımıza çıkıyor.

Düğün hem gelin hem de damatlar için hayatlarının en önemli günü. Bu özel günde giyilen smokin ile takılan güneş gözlüğü sayesinde davetliler üzerinde göz alıcı bir etki bırakabilirsiniz. Smokin seçerken zorlanan erkekler smokini tamamlayan ve şıklığına şıklık katan aksesuarları belirlerken daha fazla zorlanabilir. Bu nedenle smokinle oluşturulan şıklık etkisini arttıracak güneş gözlüğü modellerini sizin için derledik:

Güneş Gözlüğü Seçerken İzlenen Yöntem Ne olmalı?

Günlük hayatta kullanım için güneş gözlüğü seçimi yaparken moda takip edildiği kadar, güneş gözlüğünün kalitesi, zararlı UV ışınlarını filtreleme gücü ve yüze yakışan modelin araştırılması gerekiyor. Özel günlerde giyilen bir smokin ile uyumlu olacak şekilde güneş gözlüğü seçmek için de aynı yollardan geçilmesi gerek. Burada fazladan dikkat edilmesi gereken husus ise günlük hayatta daha renkli ve sportif modeller seçilebilirken smokin için görünüşe ciddiyet ile karizma katacak modeller üzerinde durulması gerektiği. Smokini tamamlayan kol düğmesi, gömlek ve papyon gibi unsurlar özenle seçilerek smokin ile kombin yapılır. Aynı şekilde güneş gözlüğü de smokinin ağırlığını bütünlemeli, davetin özelliğine uygun olmalı. Bu yüzden de klasik bir kıyafet olan smokin ile uyum içerisinde görünecek nitelikte güneş gözlüğü seçilmeli .

Smokin ile güzel görünecek güneş gözlüğü modelleri daha çok koyu renk cam ve çerçeveye sahip olmalı. Koyu renkler görünümünüze daha da ağır bir hava ve ciddi bir duruş katacak. Hiçbir zaman modası geçmeyen, klasik haline gelmiş gözlük çerçevelerini de tercih edebilirsiniz. Koyu renkli kemik çerçeveler, koyu renkli gözlük camları smokin ile ideal bir kombin olabilir. Smokin ile birlikte kullanmak için gelip geçici sezonluk ve sportif gözlük modellerinden kesinlikle uzak durulmalı.

Aviator Güneş Gözlüğü Modelleri

Aviator olarak adlandırılan güneş gözlükleri hemen hemen her yüz tipine yakışan bir tasarıma sahip. Bu nedenle de yıllardır popülerliğini kaybetmeden pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Her yeni sezonda pek çok marka aviator modellere yeniden yer veriyor. Smokinin şıklığına şıklık katacak bu model pek çok erkeğin vazgeçilmez aksesuarı olarak karşımıza çıkıyor. Pek çok renkte cama sahip olan Aviator gözlüklerin siyah camlı olanları smokin ile kombin yapmak için tercih edilmeli.

Wayfarer Güneş Gözlüğü Modelleri

Wayfarer güneş gözlükleri adeta bir klasik haline gelmiş, yıllardır pek çok kişinin yaygın olarak kullandığı bir model. Kalın çerçevesi ve koyu renkli camları ile ünlü olan bu gözlük modeli pek çok yüz şekli ile uyumlu olacak şekilde tasarlanmış. Zaman içerisinde ufak değişimler geçirse de ana tasarım kendisini koruyor.

Göz sağlığınızı koruyan ve yüz yapınız için en uygun güneş gözlüğü modellerini Sezer Optik’te rahatlıkla bulabilirsiniz. Sezer Optik bünyesinde çalışan güvenilir, güler yüzlü ve alanında uzman optisyenlerden yardım alarak gönül rahatlığıyla sezonun gözlük trendlerini yakından takip edebilirsiniz. Güncel kampanyalardan haberdar olmak ve uygun fiyatlı, kargo ücreti ödemeksizin gözlük alışverişi yapabilmek için mutlaka sezeroptik.com internet sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Sezer Optik
Yaset Sezer

Yazar hakkında

Yaset SEZER

Gözle ilgili konuları, kendi çıkarımım ve doktorlardan aldığım bilgileri ve gözlük, güneş gözlüğü ile, numaralı yüzücü gözlüğü, numaralı sporcu gözlükleri, gözlük markaları hakkında ve contackt lens ve daha bir çok konuda sizlere faydalı bilgi vermeye çalışmaktayız.

Optisyen
Yaset SEZER

Bir Yorum Ekle