Genel Güneş Gözlüğü Öne Çıkan

Sporcu Güneş Gözlüğü Hakkında

SPORCU GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ CAM ÇERÇEVE

SPORCU GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ CAM ÇERÇEVE DETAYLARI

SPORCU GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ CAM ÇERÇEVE

Spor güneş gözlükleri için en iyi renk tonları; günün aydınlatma koşullarına, çevreye ve  tercih ettiğiniz spor başta olmak üzere birçok faktöre bağlıdır. Güneş gözlüğünüzün cam rengi hem gözünüze ne kadar ışık gireceğini hem de etrafınızdaki objeleri nasıl göreceğinizi belirler. Bulunduğunuz ortamın parlaklığına göre seçeceğiniz cam rengi, daha yüksek bir performans sağlamanıza yardımcı olurken aynı zamanda olası kazaları da önler.

Örneğin, güneşli bir günde plajda voleybol için en iyi güneş gözlüğü tonları idealken aynı cam bulutlu bir günde golf oynamak için çok karanlık gösterecektir.

Cam kataloğunda bizim gibi birçok optik mağazaları tarafından önerilen spor güneş gözlüğü renk tonları açıklansa da cam renklerini ve yoğunluklarını denemekten korkmayın. Birçok rengi deneyin. Bazen en iyi performansı optimize etmek için spor alanları ve cam tonlarının seçimi kişisel tercih meselesidir.

Spor Güneş Gözlüğü Camlarının Renk Tonu Kataloğu Genişletilebilir

SPORCU GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ CAM ÇERÇEVE DETAYLARI

Sarı ve turuncu gibi tonlar açık havada veya kapalı alan sporlarında bulutlu, puslu, düşük ışık koşullarında kontrastı ve görmeyi artırır. Ayrıca daha keskin odak için mavi ışığı da filtreler. Bu camların kullanılabileceği spor alanları: Bisiklet, avcılık, atıcılık, kayak, snowboard, kar motosikleti, kapalı basketbol, hentbol, raketbol ve tenis gibi sporlardır.

Diğer Renkler

Spor güneş gözlükleri

Kehribar, gül veya kırmızı renkli camlarla parçalı bulutlu ve güneşli hava koşullarında kontrastı artırabilirsiniz. Ancak bu renkler önemli derecede renk dengesizliklerine neden de olabilir. Bu camların kullanılabileceği spor alanları: Bisiklet, balıkçılık (kumlu göl veya dere yatakları için kehribar camlar), avcılık, atıcılık, kayak, snowboard, kar motosikleti ve su sporları için tavsiye ediyoruz.

Koyu kehribar, bakır veya kahverengi (melanin lensleri içerir) kontrastı ve görme keskinliğini arttırmak için yüksek miktarda mavi ışığı engeller. Çime ve mavi gökyüzüne karşı kontrastı iyileştirmek için kullanışlı camlardandır. Bu camların kullanılabileceği spor alanları: Beyzbol, bisiklet, balıkçılık (özellikle çimenli ve dipli sularda), golf, avcılık, kayak ve su sporları.

Spor güneş gözlükleri

Daha Fazla Geliştirilebilir Renkler

Yeşil cam, renk dengesini korurken kontrastı ve görmeyi artırır. Bu camların kullanılabileceği spor alanları: Beyzbol ve golf.

Diğer Renkler

Gri cam rengi, %100 normal renk algısını korurken genel parlaklığı azaltır. Bu camların kullanılabileceği spor alanları: Parlak ışık koşullarında tüm açık hava sporları

SPORCU GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ İÇİN TAVSİYELER

Spor güneş gözlükleri

Çoğu optik mağazasında, hangi lens renk tonlarının sizin için en uygun olduğuna karar vermenize yardımcı olacak renk tonu örnekleri bulunur. Bunlar hermoda gözlük olarak bizimde elimizde mevcuttur. Sporunuz da en sık karşılaşacağınız ışık koşullarına uygun lensleri değerlendirmeye çalışın.

Birkaç spora veya çeşitli aydınlatma koşullarıyla karşılaşırsanız her çiftte farklı lens renk tonları olmak üzere birden fazla spor güneş gözlüğü satın almayı düşünün. Bazı spor güneş gözlüğü çerçevelerinin değiştirilebilir lensleri vardır. Böylece farklı etkinlikler ve koşullar için renk tonunuzu özelleştirebilirsiniz.

Başka bir seçenek olarak fotokromik (Kolormatik) camlı çerçeveler de spor da kullanılabilir. Bu ışığa duyarlı camlar güneş ışığına tepki olarak otomatik olarak kararır ve gri, kahverengi ve yeşil dahil olmak üzere çeşitli renk tonları da mevcuttur.

Hangi tür spor güneş gözlüğü lensi tonunu veya fotokromik (Kolormatik)   camları seçerseniz seçin, lenslerin arka yüzeyine yansıtıcı olmayan bir antirefle kaplama uygulayın. Bu, güneşten uzağa bakarken merceklerinizin arka yüzeyini yansıtan ışıktan parlamayı ortadan kaldıracaktır.

Bu İşe Göz Muayenesi ile Başlayın

Spor güneş gözlüğünüzü satın almadan önce, yakınınızdaki bir göz doktoruyla bir göz muayenesi olmanızda yarar var . Küçük bir miktar kırılma hatası veya gözlük reçeteniz deki küçük bir değişiklik bile spor güneş gözlüğü takarken size en net, en rahat görüşü vermede büyük bir fark yaşatabilir. Daha detaylı bilgi için hermoda Gözlük mağazalarından veya 0216 371 25 32 numaramız dan yada Whatsapp tan +90 555 960 47 66 ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Ayrıca sporcu gözlüğü modelleri için buraya tıklayın.

Hermoda Gözlük
Ahmet SEZER

Yazar hakkında

Yaset SEZER

Gözle ilgili konuları, kendi çıkarımım ve doktorlardan aldığım bilgileri ve gözlük, güneş gözlüğü ile, numaralı yüzücü gözlüğü, numaralı sporcu gözlükleri, gözlük markaları hakkında ve contackt lens ve daha bir çok konuda sizlere faydalı bilgi vermeye çalışmaktayız.

Optisyen
Yaset SEZER

Bir Yorum Ekle