Optik Gözlük

Gözlüğünü Değiştir, Tazelen!

Gözlüğünü Değiştir, Tazelen! Hiç şüphe yok ki, doğru bir çerçeve seçmenin görünüşünüzü büyük ölçüde artıracağı kesin. Ancak uygun bir gözlüğün nasıl seçileceği konusu sanıldığı kadar kolay değildir. Yurt dışında bir optik firması olan Firmoo’nun yaptığı araştımayı sizler için Türkçeleştirdik. Müşterilerinin uygun gözlükleri nasıl seçtiklerini araştıran Firmoo’nun ulaştığı sonuçlar:

@katelynnemilypatton

Gözlüğünü Değiştir, Tazelen!

“Yeni gözlük ararken, gözlüklerin stili benim için her zaman çok önemlidir! Instagram veya Pinterest’te beğendiğim gözlüklerin benzerlerini web sitenizde bulmaya çalışıyorum. Instagram’a bakmak gerçekten çok yardımcı oldu, çünkü birçok sevimli, stilize model ve çerçeve var! ”

@sailor.didi

Gözlüğünü Değiştir, Tazelen!

“Eski gözlüklerimin biraz ‘yeni’ göründüğünü biliyorum ama aslında 3 yaşındalar. Temel sorun ise çerçeve. Aynı zamanda çok ince ve kırılgan olması. Gözlüklerimi, bilgisayarımda çalışırken, sadece iş başında kullanıyorum, bu yüzden sürekli açıp kapatıyorum. Çerçevenin çok kırılgan olması, onları her an kıracakmışım gibi geliyor. Yeni gözlüğümle, hala benzersiz görünmek istedim ama biraz daha zarif ama bir o kadar da dayanıklı bir şey istedim. Yuvarlak bir yüzüm var, her zaman büyük gözlüklerin benim için daha iyi olduğunu biliyordum. Çünkü gözlük büyüdükçe yüzümü küçültüyor. Çok küçüklerse, yüzümün yuvarlaklığı çok öne çıkıyor.”

@racheljongerden

Gözlüğünü Değiştir, Tazelen!

“İstediğim stili arıyorum ve filtreleyerek aramamı daraltıyorum. (Örn: kaplumbağa rengi, yuvarlak şekil, vb.) Sevdiğim gözlük modellerini seçe, tek tek inceler ve daha iyi bir fikir edinmek için gözlük takan diğer insanlara bakarım. En sonda da hepsi arasından net bir sonuç çıkartırım.”

@littlestarfish11

Gözlüğünü Değiştir, Tazelen!

“Optik mağazalarında farklı stilleri denemek ve o mükemmel gözlüğü seçmek için çok zaman harcıyorum. Bu sefer bazı fotoğraflara baktım ve gözlüklerin nasıl göründüğünü görmek için benim gibi birini bulmaya çalıştım. Sadece gözlük modeli seçmek benim için çok zordu. Önce birçok YouTube videosu da izledim. ”

@maevamilk

未命名设计5

“Genellikle aradığım gözlük modeline bağlı olarak seçim yapıyorum, çoğu zaman aynı tip gözlükte kalıyorum çünkü bu özel şeklin benim için mükemmel olduğunu düşünüyorum, bu yüzden onu korumayı tercih ediyorum ve daha retro / vintage göründüğü zaman hoşuma gidiyor; şimdi moda! Asıl favori tarzım da açık renk ve siyah,  altın renkli olanlar; şekil benzer olsa bile, farklı bir stile sahip olmama yardım ediyor! ”

Kaynak: Firmoo

Size en yakışan modeli bulacak firma ise SEZER OPTİK

Yazar hakkında

Yaset SEZER

Gözle ilgili konuları, kendi çıkarımım ve doktorlardan aldığım bilgileri ve gözlük, güneş gözlüğü ile, numaralı yüzücü gözlüğü, numaralı sporcu gözlükleri, gözlük markaları hakkında ve contackt lens ve daha bir çok konuda sizlere faydalı bilgi vermeye çalışmaktayız.

Optisyen
Yaset SEZER

Yorum

  • Birkaç dakika önce başka bir makaleye de yorum yazmıştım. Eklemek istediğim bir birkaç şeyi unutmuşum. Yuvarlak gözlük çerçeveleri ile ilgilide bilgiler paylaşırsanız memnun olurum. Örneğin en çok tercih edilen yuvarlak çerçeve modelleri veya büyük çerçeveli modeller mi yoksa daha dar çerçeveli modeller mi çok satılıyor ya da size göre hangileri daha ideal. Teşekkürler.

    • Merhaba, Öncelikle kıymetli vaktinizi bize ayırdığınız için çok teşekkür ederim. O konu ile çalışmam var en kısa sürede tamamlayacağım kısmet olursa.

Bir Yorum Ekle