Genel Güneş Gözlüğü Optik Gözlük

Gözlük Bakımında Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Gözlük Bakımında Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Gözlük Bakımında Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler, Mükemmel gözlükleri buldunuz. Sadece ihtiyacınız olduğu için kullanmıyorsunuz, aynı zamanda en iyi özelliklerinizi vurguluyorlar. Gözlük almak için zaman ve para harcadıktan sonra, bu yaptığınız yatırımı korumanız önemlidir. Göz bakımı blogumuzu takip edin,, gözlüklerinizin en iyi şekilde görünmesini ve işe yaramasını sağlamak için yapılmaması ve yapılmaması gerekenleri sizler için derledik:

YAP: Gözlüklerinizi Düzenli Olarak Temizleyin

Gözlükleriniz gün boyunca pek çok yabancı parçacıkla temas eder. Çizilmelerini önlemek için günlük olarak temizlemeniz önemlidir. Ayrıca gözlüklerinizi lekelerden ve çiziklerden uzak tutmak göz yorgunluğunu en aza indirmeye yardımcı olur. Bu bir kazan-kazan yaklaşımı, öyle düşünebilirsiniz…

YAPMA: Gözlüklerinizi Giysinizle Silmeyin

Lekeler ortaya çıktığında, birçok kişi gözlüklerini kıyafetlerine sürtme yolunu başvuruyor. Çoğu malzeme lensleri çizebildiğinden, bu büyük bir hayır-hayırdır. Ve %100 pamuk giydiğiniz için herhangi bir sorun olmadığını düşünüyorsanız bile, yanıldığınızı söyleyelim. Giysiler, lenslerinize bulaştırabilecek kirleri taşır. Bunun yerine, daima gözlük temizliği için özel olarak üretilmiş bir mikrofiber bez kullanın.

Gözlük Bakımında Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

YAP: Gözlüklerinizi Gözlük Temizleme Solüsyonu ile Temizleyin

Gözlüklerinizi temizleme solüsyonu ile temizlemeden önce iyice durulayın. Temizleyiciyi uygulamadan önce küçük parçacıkları merceklerden çıkarmak istiyorsunuz. Durulandıktan sonra, özellikle gözlük camları için üretilmiş bir sprey veya temizleyici kullanın. Sonunda, gözlükleriniz kirlerden arındırılmış ve iz bırakmayan bir yüzeye sahip olacaktır.

YAPMA: Gözlüğünüzü Temizlerken Özel Solüsyon Dışında Başka Bir Sıvı Kullanmayın

Gözlüklerinizi temizlemek için asla Windex gibi ev temizleyicileri kullanmayın. Pencerelerinizde ve aynalarınızda harika çalışsalar da, hassas gözlükler için formüle edilmemişlerdir. Aslında, çoğu ev temizleyicisi amonyak içerir. Bu kimyasal aslında lenslerinizdeki kaplamaları yırtabilir. Ayrıca gözlüklerinizde kalan artık gözlerinize zarar verebilir.

Gözlük Bakımında Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

YAP: Gözlüğünüzü Sert Kılıfta Saklayın

Seyahat ederken ya da evinizde olsanız da, gözlüklerinizi sert bir kılıfta korumanız çok önemlidir. Bu tür bir kılıf sadece gözlüklerinizi kazara düşmelerden korumakla kalmaz aynı zamanda tozları da büyük ölçüde uzak tutar.

YAPMA: Çerçevelerinizi Korunmasız Bırakmayın

Gözlüğünüzü komodinin üstüne koyarken aklınıza kötü bir şey gelmeyebilir. Ancak, beklenmedik bir hamle ile gözlüğünüz yere düşerek pahalı çerçeveleriniz zarar görebilir. Gözlüğünüzü takmadığınız zamanlarda, koruyucu bir kılıfta saklamak en iyisidir. Özellikle dışarıdayken de… En iyisi mi alışkanlık haline getirmek lazım. Gözlüğünüzü çantanıza sokmak veya gömlek yakanızdan sarkıtmak felakete sebebiyet verecek bir durumdur. Yine de gözlüklerinizi kesinkez çıkarıp bir yere koymanız gerekiyorsa, asla mercek tarafını aşağı yatırmayın. Bunu yapmak çiziklere neden olabilir.

Mevcut gözlükleriniz çizilirse veya yeni bir gözlüğe ihtiyacınız olursa tek yapmanız gereken, Sezer Optik ile iletişime geçmek…

Yazar hakkında

Yaset SEZER

Gözle ilgili konuları, kendi çıkarımım ve doktorlardan aldığım bilgileri ve gözlük, güneş gözlüğü ile, numaralı yüzücü gözlüğü, numaralı sporcu gözlükleri, gözlük markaları hakkında ve contackt lens ve daha bir çok konuda sizlere faydalı bilgi vermeye çalışmaktayız.

Optisyen
Yaset SEZER

Bir Yorum Ekle