Genel Güneş Gözlüğü

Güneş Gözlüğü Seçimin Karakterini Yansıtıyor

Güneş Gözlüğü Seçimin Karakterini Yansıtıyor

Güneş Gözlüğü Seçimin Karakterini Yansıtıyor, Güneş gözlüğü deyip geçmeyin. Gözlük seçiminiz tarzınızı, tarzınız da karakterinizi yansıtır. Güneş gözlüğü kişinin havasını ve duruşunu en çok etkileyen aksesuardır. Dört mevsim kullandığımız bu aksesuarı elbette gelişigüzel seçmeyiz. Farkında olmasanız bile bilinçaltınızda karakteriniz ve tarzınızla uyumlu olan modeli eşleştirip seçiminizi yapıyorsunuz. Güneş gözlüğü modelinize göre sizin tarzınız hangisi?

Marjinal Karakter

LADY GAGA in ANNA-KARIN KARLSSON - Mourning for Miss Blow.

Klasiğin ve bilinenin dışına çıkmayı seven karakterde biriysen, klasik modellerin dışında farklı tasarımlarda ve tarzlarda güneş gözlüğü seçimi yapıyorsun. Marjinal tarzını tamamlayan dikkat çekici güneş gözlüğü modellerini tercih ediyorsun. Çevrene baktığında seçmiş olduğun güneş gözlüğü modelini kimsede göremiyor olman çok normal, çünkü tarzın gereği genellikle cesur modelleri tercih ediyorsun.

Marjinal tarzıyla bilinen ünlü şarkıcı Lady Gaga’nın marjinalliğini yansıtan güneş gözlüğü modellerinden bazılarına bir bakmalısın, yaptığı güneş gözlüğü seçimleri ile marjinal tarzını nasıl da tamamlıyor. Sen de böyle bir karaktersen Lady Gaga’nın güneş gözlüğü seçimlerinden esinlenebilirsin.

Cool

Genellikle güneş gözlüğü seçimlerinizi kedi gözü şeklinde farklı modellerden yana kullanıyorsanız cool görünümünüzle tarzınızı tamamlıyorsunuz.

Scarlett Johansson’ın güneş gözlükleri gibi siyah ve mat olmayan çerçeveleri tercih ediyorsanız çevrenizdeki diğer insanlara göre daha cool olmayı seçiyorsunuz.

Scarlett Johansson

Cool yapıdaki kişiler için hem erkek hem kadın modellerinde koyu renkler ve hafif parlak camlar daha rahat ve tarzını daha tamamlanmış hissettirir.

Efsanevi James Bond karakterini canlandıran ünlü oyuncu Daniel Craig gibi takım elbise üzerine klasik siyah ve sade bir Ray-Ban model güneş gözlüğü tam benim tarzım diyorsanız. Arkadaşlarınız arasında ne kadar cool bir karakter olduğunuz konuşuluyor olabilir.

Ünlü oyuncu Johnny Depp’in seçmiş olduğu güneş gözlüğü modeli ile ne kadar cool göründüğüne bir bakın. Sizin de güneş gözlüğünde tercihiniz bu tür bir model ise cool bir karaktere sahipsiniz demektir.

Kıvanç Tatlıtuğ

Sizin güneş gözlüğü tercihiniz de yakışıklı oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ gibi klasik ve spor güneş gözlüğü modellerinden yana ise cool karakterinizi dışarıya doğru yansıtıyorsunuz.

Çılgın ve Eğlenceli

Girdiğin ortamlarda ve arkadaş çevrende eğlenceli ve çılgın bir tip olarak mı anılıyorsun? Aşağıdaki güneş gözlüğü modelleri gibi modellerin eğlenceli ve renkli karakterini yansıtacağını mı düşünüyorsun? Bu durumda çılgın ve eğlenceli bir karakter olduğunu söylemeliyiz.

Ünlü Şarkıcı Lady Gaga gibi kalpli, renkli camlı ve canlı renklerde çerçeveler tam sana göre. Ya da bugün micky mouse gibi hissetmek istiyorsun. Eğlenceli ve çılgın değil mi?

Lady Gaga wears h0les eyewear crystal heart framed glasses

Ünlü şarkıcı Hande Yener’in seçmiş olduğu güneş gözlüğü modeli tam senin tarzınsa çılgın ve eğlenmeyi seven biri olduğun kesin. Canlı renkler ve yukarı doğru çekik çerçeveler tarzınla bütünleşerek enerjini yansıtacak.

Bodrumda Hande Yener rüzgarı

Sakin ama Havalı

Siyah camlı ve sade modellerdeki güneş güzlüklerini tercih ediyorsanız sakin ve bir o kadar da havalı bir karaktere sahipsiniz. Aşağıdaki güneş gözlüğü modellerinden birini kullanıyor olmanız muhtemel.

Yuvarlak çerçeveli camlar sakin yapınızı yansıtırken sizi şık göstererek havalı olmanızı sağlar.

Ünlü oyuncu Angelina Jolie de sakin karakterine uygun güneş gözlüğü modellerini tercih ederek tarzını ve sakin modunu güneş gözlüğü ile tamamlıyor.

Ünlü yıldızlar hangi gözlükleri kullanıyor?

Ünlü oyuncu Johnny Depp’in seçmiş olduğu güneş gözlüğü modeli de sakin ama havalı bir tarz oluşturmasını sağlamış.

Johnny Depp showed up with his stylish messy hairstyle as he arrived to the Walk of Fame Honors Jerry Bruckheimer on June 23, 2013 in Hollywood, CA.

Johnny Depp exuded a rugged appeal with a stylish chin-length messy look of a male "bob" during the UK premiere of the cult classic series of "Dark Shadows" at the Empire Leicester square on May 9, 2012 in London.

Maço

Eğer maço biriyseniz Kenan İmirzalıoğlu’nun seçtiği güneş gözlüğü modellerinden en az birini kullanıyor olmanıza şaşırmamalısınız. Maço tarzınızın kanıtı olan aşağıdaki birkaç farklı güneş gözlüğü modelini inceleyin.

Yazımızda paylaştığımız güneş gözlüğü modelleri gibi Sezer Optik’te birbirinden çeşitli en iyi kalitedeki güneş gözlüklerimiz içerisinden karakterine en uygun modeli bulabilirsin.

Yazar hakkında

Yaset SEZER

Gözle ilgili konuları, kendi çıkarımım ve doktorlardan aldığım bilgileri ve gözlük, güneş gözlüğü ile, numaralı yüzücü gözlüğü, numaralı sporcu gözlükleri, gözlük markaları hakkında ve contackt lens ve daha bir çok konuda sizlere faydalı bilgi vermeye çalışmaktayız.

Optisyen
Yaset SEZER

Bir Yorum Ekle