Genel Güneş Gözlüğü Güneş Gözlüğü Markaları

Kadın Güneş Gözlüğü Modelleri Tercihleri

hermoda-gozluk-kadin-gunes-gozlugu

Kadın Güneş Gözlüğü Modellerinde Tercihlerimizi Nasıl Yapmalıyız?

Kadın güneş gözlüklerinde bulunan geniş model seçeneği bir yandan kadınlara kadın güneş gözlüğü seçimi konusunda kolaylık sağlarken öbür yandan da gözlük tercihlerinde kafamızı karıştırıyor olabilir. Aksesuar olarak da kullanılan güneş gözlüğünün asıl amacı elbette güneşten gelen zararlı ultraviyole ışınlarından gözünüzü, göz altı ve göz üstü torbalarını korumaktır. Hermoda Gözlük olarak hem göz sağlığınızı koruma konusunda hem de imajınızla göz kamaştırabileceğiniz kadın güneş gözlüğü modelleri konusunda siz değerli müşterilerimize öneriler sunmaya gayet ediyoruz.

Kadın Güneş Gözlüğü Modelleri

Yüz ve Göz Çevresine Uygun Kadın Güneş Gözlüğü Modelleri Seçmenin Önemi Nedir?

Kadın güneş gözlüğü modelleri arasında seçim yaparken güneş gözlüğünüzü yüz tipinize uygun olacak şekilde seçmezseniz eğer gözlüğünüzü rahat bir şekilde kullanamazsınız buna ek olarak gözlükten de soğuyabilirsiniz. Bu sebepten dolayı gözlük seçiminizi yüz ve göz hatlarınıza göre yapmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Alın şekli geniş olan kadınların daha çok köşeli güneş gözlüğü modellerinin tercih etmeleri uygundur. Bunun yanında keskin hatlardan da faydalanabilirler. Köşeli bir yüz şekline sahip kadınlar ise oval veya çekik ya da yuvarlak güneş gözlüğü modellerinden seçim yapabilirler. Dikdörtgen bir yüz şekliniz varsa ince saplı olan güneş gözlüklerinden satın alabilirsiniz. Kare yüz hattı olanlar ise daha çok kalın saplı güneş gözlüklerini tercih etmeleri daha avantajlarına olacaktır. Çekik ve köşeli, oval çerçeveli güneş gözlükleri daha çok yuvarlak hatlı bir yüze sahip kadınlara daha çok yakışır. Büyük çerçeveli güneş gözlükleri yüz yapısı küçük olan kadınlarda kullanıldığında yüz hatlarını kapatabilir ve estetikten uzak bir görüntüye de yol açabilir. Güneş gözlüğü seçimi yaparken yüzünüzün büyüklük küçüklük durumunu da göz önünde bulundurmanızda büyük fayda var. Gözlük seçimi yaparken yüz ve göz çevresini göz önünde bulundurarak seçim yapmak çok önemli bir konudur.

Kadın Güneş Gözlüğü Modelleri

Kadın Güneş Gözlüğü Size Ne Gibi Yarar Sağlar? Güneş Gözlüğünün Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Kaliteli bir kadın güneş gözlüğü markasından ziyade sağlık açısından tercih edilen bir güneş gözlüğü olması ve modeli sağlığınıza, yüz hatlarınıza uygun olması önemlidir. Bu şekilde seçilen gözlük size pek çok faydaları da beraberinde getirecektir. Örnek vermek gerekirse bir güneş gözlüğünden ilk beklentiniz UV (ultraviyole) ışınlarına karşı gözlerimizi koruma altına almasıdır diyebilirim. Ultraviyole ya da morötesi olarak ta bilinen ışınlar, güneşten gezegenimize inen zararlı radyasyon ışınlarıdır. Göz sağlığımızı bu ışınlardan korumak için ultraviyole ışıkları koruması olan gözlükleri tercih etmeniz yararımıza olacaktır. Bundan dolayı seçtiğiniz güneş gözlüklerinde bu özelliğin olması olmazsa olmazınız olmalı ve mutlaka güvendiğinizden yerden almanız ya da bir optisyenlik mağazasında kontrol ettirmenizde büyük fayda olacaktır. Çok güneşli havalarda ya da karlı havalarda, yüksek dağ gibi yüksek rakımlı yerlerde çok kalacaksanız eğer güneş gözlüğünüzün camının koyu tonda seçmeniz yararınıza olacaktır. Koyu güneş gözlüğü camları zararlı UV ışınlarını kırarak maksimum koruma sağlar. Ultraviyole koruması olmayan güneş gözlüğü kullanırsanız eğer ilerleyen zamanlarda katarakt, sarı nokta veya göz kuruması gibi pek çok göz hastalığı ile karşı karşıya kalabilirsiz.

Kadın Güneş Gözlüğü Modellerinde Tercihlerimizi Nasıl Yapmalıyız?

Tercih Yaparken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekiyor?

Kadın Güneş Gözlüğü Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güneş gözlüğü seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli konunun gözlüğün zararlı UV ışınlarına karşı koruması olduğunu altını çizerek anlatıyorum. Kadın güneş gözlüğü modelleri arasında en çok dikkat etmeniz gereken konu sadece bu değil.

Güneş gözlüğün seçiminde bir diğer önemli konu, camın polarize cam olmasıdır.

Polarize cam, güneş ışığının gözünüzü kamaştırmasına engel olur. Yansıma ve parlama gibi olumsuz durumlarla sizi karşı karşıya getirmeyen polarize cam, güneş gözlüğü camının üretiminde dikey ve yatay katmanlardan oluşan bir camdır. Polarize camlar her zaman en ideal güneş camlarıdır. Yüzey yansımalarını bloke eden yegane camlar polarize camlardır. Mineral olarak da üretilmesine rağmen günümüzde popüler olanları; füme, kahverengi ve G15 renklerinde olan 1.5 indeks, Trivex, Polikarbonat, 1.6 ve 1.67 indeks olarak üretilen organik polarize camlardır. Bu cam bir film tabakası ile oluşur. Henüz işlenmemiş olan camın hamuruna bu film tabakası eklenir. Polarize camlı güneş gözlüğü kullanmanız göz sağlığınız açısından en az UV koruması kadar önemlidir. Polarize camların kesin olarak avantajlı olduğu alanlar, yatay yüzeyden gelen yansımaların rahatsız ettiği durumlardır. Örneğin denizde, havanın güneşli olduğu fakat yolun ıslak olduğu zamanlarda güneşe karşı araba kullanımında, güneşli havada balık avlanma esnasında polarize camlar en avantajlı güneş gözlüğü camlarındandır. Polarize camın olumlu yönleri olduğu gibi birkaç olumsuz yanları yani dezavantajlı yanları da var.

Polarize camın dezavantajları ise şunlardır:

Kullanıcının LCD ve plazma ekranlarını bazen görememesi durumu oluşabilir. LCD ve plazma ekranlar ışığı polarize ettiğinden arabanın, uçağın ya da herhangi bir vasıtanın, makinenin üzerindeki bu tarz ekranların polarizasyon aksları, polarize gözlük camlarının polarizasyon aksına dik olduğu zaman, polarize camların bir özelliği olarak ekrandaki görüntü kaybolmaktadır. Bu nedenle, kesintisiz net görüşün hayati önem taşıdığı durumlarda polarize gözlük kullanımında dikkatli olunması gerekmektedir. Kayak sporu yapan kişilerde özellikle bazı iniş parkurlarında ışık yansıması nedeniyle oluşan polarizasyon nedeniyle tehlike oluşturabilecek görüş yanılması yaşayabilirler. Polarize camlar, pilotlar için de önerilmemektedir. Önemli Not: Normal güneş camları yani UVA ve UVB radyasyonunun %100’üne kadarını filtreler. Her zaman güneşten faydalanın ama güneşin faydalarından faydalanırken göz sağlığınızı tehlikeye atmayın.

Kadın güneş gözlüğü

Kadın Güneş Gözlüğü Koruma ve Bakımı

Kağıt, peçete gibi araç gereçler gözlüğünüze ve güneş gözlüklerinize zarar verebilir ve çizilmesine neden olabilir. Bu tip durumlara düşmemek için sadece optik gözlük ve güneş gözlükleri için özel olarak hazırlanan bezlerle temizliğini yapmanız yararınıza olacaktır. Gözlüğünüzün camları çok kirlendiyse su ile de yıkayabilirsiniz. Ardından kurulamak için güneş gözlüğünüzün mikrofiber bezinizi kullanabilirsiniz. Temizleme işlemi yaparken gözlüğün cam ya da sap kısmından değil, tam ortasından tutmanız faydanıza olacaktır.
Kadın güneş gözlüğü çerçevelerinde kahverengi, siyah, altın, metal, gümüş, sarı, gri, lacivert, füme, mor, bordo, yeşil, kırmızı, pembe renkte çeşitli modelleri bulabilir ve satın alabilirsiz. RayBan, Gigi Milano, Hermossa, Ana Hickmann gibi kadın güneş gözlüğü markalarının en trend modelleri sitemizde beğeninize sunuyoruz. Başka markalı güneş gözlüğü modelleri için ise Kadın Güneş Gözlüğü sayfamızı ziyaret etmenizde yarar var.

Yaset SEZER
Hermoda Gözlük

Yazar hakkında

Yaset SEZER

Gözle ilgili konuları, kendi çıkarımım ve doktorlardan aldığım bilgileri ve gözlük, güneş gözlüğü ile, numaralı yüzücü gözlüğü, numaralı sporcu gözlükleri, gözlük markaları hakkında ve contackt lens ve daha bir çok konuda sizlere faydalı bilgi vermeye çalışmaktayım.

Optisyen
Yaset SEZER

Bir Yorum Ekle