Genel Güneş Gözlüğü

Kısa Saç Modelleri ile Uyumlu Güneş Gözlükleri

Kısa saç modelleri ile uyumlu güneş gözlükleri Sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle stil sahibi olmak çok önemli oldu. Şüphesiz, güneş gözlüğü tarzınızı belirlerken ihtiyacınız olan olmazsa olmaz aksesuarlardan biri. Çünkü, bulunduğunuz sosyal ortamlarda veya çekindiğiniz fotoğraflarda güneş gözlüğü seçiminiz tarzınızı ön plana çıkaracaktır.  Yanlış güneş gözlüğü seçimi görsel anlamda tarzınızı bozacaktır, bu yüzden güneş gözlüğü seçiminiz önemlidir. Yanlış güneş gözlüğü modeli tercihi dışarıdan bakanlar için etkileyici bir tarzdan ziyade göze batan bir görünüm bırakacaktır.

Gözlük seçerken elbette birçok kritere dikkat edilmesi gerekir. Bu aşamada stiliniz ile ilgili dikkat etmeniz gereken en önemli kriterlerden biri saç modelinize uygun güneş gözlüğü modelini seçmenizdir. Eğer kısa saç modellerini seviyorsanız, gözlük seçiminizde kısa saç modellerine uygun güneş gözlüklerini tercih etmelisiniz. Böylece hem saç modeliniz hem de tarzınız ortaya çıkacağı için girmiş olduğunuz sosyal ortamda dikkatleri üzerinize çekeceksiniz.

Kısa Saçlı Kadınlar İçin En Uygun Güneş Gözlüğü Modelleri

Kısa saç modelleri için en uygun güneş gözlüğü modeli çerçevesi keskin modellerdir. Kedi gözü modelli de denilen gözlük çerçevelerinin üst köşeleri çekik olan modelleri tercih ederseniz , daha cezbedici ve iddialı bir görünüme sahip olursunuz. Birçok ünlü isim kısa saç modeli ile bu tarz güneş gözlüğünü tercih ediyor. Aşağıda Selena Gomez, Anne Hathaway’in kısa saçlarına uyumlu olarak seçmiş oldukları güneş gözlüğü modellerini inceleyebilirsiniz.

Selena Gomez

Celebrity Obsession Of The Moment Thierry Lasry Sunglasses

Rihanna’nın kısa saç kesimi için tercih ettiği büyük çerçeveli ve köşeleri belirgin modeller de kısa saç modeliniz ile kadınsı ve çekici bir imaj yaratabilmeniz için iyi bir seçim olacaktır.

 .   Sitting pretty in the front row at Stella McCartney's Fall 2014 show in sherbet shades and shocking-pink lips. For a similar look, try: Estée Lauder Pure Color Envy Sculpting Lipstick in Tumultuous Pink, $30

Kulak hizasında dalgalı saçlara sahipseniz Versace’s VE4190 modelinde yuvarlak kesim kare çerçeveli modelleri tercih etmeniz sizi daha çekici ve zarif gösterir.

Kısa Saçlı Erkekler İçin En Uygun Gözlük Modelleri

Erkekler için kısa saç ile en uyumlu modellerden biri Ray-Ban’ın klasik spor modelleridir. Özellikle David Beckham’ın çok tercih ettiği model olan bu güneş gözlüğü modeli dikkatleri üzerinize çekecektir.

Güneş gözlüğünde çerçeveleri net kesim değil oval tercih ediyorsanız bunun için de Ray-Ban 3025 modeli ve buna yakın modelleri tercih etmelisiniz. Ünlü oyuncu Tom Cruise’un en favori güneş gözlüğü modeli olarak bilinen bu model kısa saçınız ile etkileyici bir tarza sahip olmanızı sağlayacak.

Where to Buy Tom Cruise Top Gun Sunglasses

Kısa Saç Modeli İçin Tercih Edilmemesi Gereken Güneş Gözlüğü Modelleri

Eğer kısa saç modeline sahipseniz ve saç modelinize uygun doğru güneş gözlüğü modelini arıyorsanız, kesinlikle kaçınmanız gereken modeller ile ilgili sizi uyarmak isteriz. Güneş gözlüğü modeli seçiminizi yaparken çok iri camlı, yuvarlak modellerden uzak durmalısınız. Bu tür modeller aşağıdaki gibi abes bir görüntüye sahip olmanıza neden olacaktır. Saç modelinizin ön plana çıkmasına engel olacak ve aynı zamanda aşırı büyük olması sebebi ile dışarıdan bakanlar için göz yorucu olacaktır.

Kylie Jenner with Big Sunglasses

Unutmayın güneş gözlüğünüz stilinizi tamamlayan en önemli aksesuarınız. Sizin için en doğru güneş gözlüğü modelini Sezer Optik ile keşfedin. Kısa saç modelleri için özgün tarzda size en uygun güneş gözlüklerimize bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Şık ve özgün bir stile sahip olmak herkesin hakkı.

Yazar hakkında

Yaset SEZER

Gözle ilgili konuları, kendi çıkarımım ve doktorlardan aldığım bilgileri ve gözlük, güneş gözlüğü ile, numaralı yüzücü gözlüğü, numaralı sporcu gözlükleri, gözlük markaları hakkında ve contackt lens ve daha bir çok konuda sizlere faydalı bilgi vermeye çalışmaktayız.

Optisyen
Yaset SEZER

Bir Yorum Ekle