Güneş Gözlüğü

Numaralı Güneş Gözlüğü: Satın Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Numaralı Güneş Gözlüğü

                  Numaralı Güneş Gözlüğü: Satın Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Numaralı Güneş Gözlüğü: Satın Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Güneşin doğduğu ve Gün batımında günün her anında dışarıda bulunduğumuz her anımızda hemen hemen herkes güneş gözlüğünü takmayı seviyor ve çoğu insan numarasız güneş gözlüğü takıyor.

Reçetesiz güneş gözlükleri ( plano ) güneş gözlüğü olarak da biliniyor) görme sorunlarını düzeltmek için dioptiri gücü içermeyen güneş gözlükleridir. Adından da anlaşılacağı gibi, reçetesiz güneş gözlüğü satın almak için bir göz doktorundan reçete almanıza gerek yoktur.

Reçetesiz güneş gözlüğü, doktor muayenelerinden en alt butikten en üst düzey butiklere ve benzin istasyonlarına kadar her yerde satılmaktadır. Fiyatlar ve kalite, özellikleri, malzemelere ve genel güneş gözlüğüne ve tasarımına göre de güneş gözlükleri fiyatları bu sebeplere göre bağlı olarak son derece uygun fiyattan aşırı pahalı bir fiyata kadar değişebiliyor. Reçetesiz güneş gözlüğü çerçeveleri ve cam seçenekleri de numarasız güneş gözlüğü kadar olmasa da ürün yelpazesi geniştir.

Numaralı güneş gözlüğüne ihtiyaç duyduğunuzda

Numaralı güneş gözlüğü, kısa görüşlülük, uzun görüşlülük veya astigmatizma olarak yapılabilir isterseniz de birçok insan gibi kontakt lenslerle görüşünüzü düzeltebilir ve numaralı güneş gözlüğü takmayı tercih edebilirsiniz. Alternatif kontakt lensler ve numarasız güneş gözlükleri yerine numaralı güneş gözlüğü de takabilirsiniz.

Numaralı güneş gözlüğüne ihtiyacınız varsa ve gerçekten sevdiğiniz bir çift numarasız güneş gözlüğü kullanmak istiyorsanız, göz doktorunuzun yazdığı reçeteleri aynı renkteki güneş gözlüğünüze yapabiliriz. Böyle bir şansınız mümkündür.Başka bir seçenek de kırma hatasını düzeltmek için LASIK ameliyatı veya başka bir görme cerrahi işleme sahip olmak ve daha sonra kontakt lens kullanmadan numarasız güneş gözlüğü takmaktır.

Numaralı Güneş Gözlüğünden Zorunlu Özellikler

Reçetesiz güneş gözlüğü almayı nereden seçerseniz seçin, yalnızca güneşin zararlı ultraviyole (UV) ışınlarının %100’ünü engelleyen güneş gözlüğü satın almak önemlidir. UV ışınlarına aşırı maruz kalma, gözün ön yüzeyine (kornea), kataraktlara ve hatta bazı kanserlere, kalıcı güneş hasarı dahil olmak üzere zamanla ciddi göz sorunlarına yol açabilir.

Numaralı güneş gözlüklerinin sağladığı UV korumasının miktarı, camların rengi veya yoğunluğu (koyuluk) ile hiçbir ilgisi yoktur. UV radyasyonu görünmezdir ve lens renklerinden önemli ölçüde etkilenmez. UV ışınlarını engelleyen güneş gözlüğü camlarındaki lens malzemesi ve üzerindeki kaplamalarıdır.

Çoğu kaliteli numarasız güneş gözlükleri, güneş gözlüklerinin sağladığı UV koruma seviyesini gösteren camlar ve numarasız ve numara takılı veya takılacak etikete veya etiketlere sahip olmalıdır. Numaralı camların ne kadar UV koruması sağladığından ve kalitesinden emin değilseniz, bunları analiz edilmek üzere göz doktorunuza ve güvendiğiniz optik mağazalarına götürün.Güneş gözlükleriniz yeterli koruma sağlamazsa, gözlükçünüz genellikle yüzde 100 UV koruması sağlayacak yeni numaralı camlar sipariş edebilir.

Numaralı Güneş Gözlüğü Camlarını Geliştirmeleri

Numaralı güneş gözlüğü takarken daha fazla konfor için, camların arka yüzeyinde yansıma önleyici kaplamaya sahip stilleri aramanızda yarar var. Bu  güneş gözlüğü camları arkanızdan gelen ışıkları da kırarlar ayrıca merceğin arkasını yansıtan ışığın parlamasını da  ortadan kaldırır.

İsterseniz eğer diğer bir seçenek, iç mekanlarda net olan beyazlaşan ve güneş ışığında otomatik olarak açık havada koyulaşan fotokromik (kolormatik) camlı numaralı güneş gözlüğü de satın alabilirsiniz. Bu camlar genellikle hermoda gözlük mağazaları gibi mağazalarda bulunur. Bir göz doktorundan ya da Hermoda Gözlük (Sezer Optik) mağazalarından size güneşle koyulaşan bu renkli camların bir demosunu göstermesini isteyin.

Işık yansımalarından kaynaklanan parlamaya karşı en iyi korumayı istiyorsanız, %100 UV li camlar veyahut polarize camlı numaralı güneş gözlüğü satın alın. Bu camlar, polarize cam malzemesinde sudan gelen ışığın son derece parlak yansımalarını ve pürüzsüz, parlak yüzeyleri (araba ön camları gibi) telefondaki yansımaları da ortadan kaldıran özel bir filtreye sahiptir.

Polarize lensler açık havada göz yorgunluğunu azaltır

Ve özellikle yelken veya balık avlarken su kütlelerin yüzeyinin altını da görmek için çok faydalıdır. Onlarca marka ve modelleri görmek için www.hermodagozluk.com sitemizde gezebilir güneş gözlüğü ihtiyacınızı karşılayabilir buradan da numaralı güneş gözlüğü siparişinizi geçebilir ve Daha detaylı bilgi almak içinde iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz. İş telefonları 0216 371 25 32 veya 0216 371 07 27 veya hem whatsapp hem arama yapılabilen cep telefonlarımızdan da bizlere ulaşabilirsiniz. 0555 960 47 66

Hermoda Gözlük
Yaset Sezer

Yazar hakkında

Yaset SEZER

Gözle ilgili konuları, kendi çıkarımım ve doktorlardan aldığım bilgileri ve gözlük, güneş gözlüğü ile, numaralı yüzücü gözlüğü, numaralı sporcu gözlükleri, gözlük markaları hakkında ve contackt lens ve daha bir çok konuda sizlere faydalı bilgi vermeye çalışmaktayım.

Optisyen
Yaset SEZER

Bir Yorum Ekle