Görme Kusurları

Yüzücü Gözlüksüz Yüzmeyin

spedoo_aquaviz_progear_markaların_yüzücü_gözlükleri

Yüzücü Gözlüksüz Yüzmeyin: Tavsiyemiz Numaralı Veya Numarasız Yüzücü Gözlüksüz Havuza Veya Denize Girmeyin, ve tavsiyemizi göz ardı etmemenizi öneririz!

Gözlüksüz Kesinlikle Yüzmeyin:

spedoo_aquaviz_progear_markaların_yüzücü_gözlükleri

Yüzmek mükemmel bir egzersizdir ve yaz aylarında keyif veren aktivitelerin başında gelmektedir. Ancak yüzme sonrası gözlerde batma, kızarıklık ve kaşıntı yaşanabilmektedir. Öncelikle havuz suyunu mikroplardan arındırmak ve temizlemek için kullanılan başta klor olmak üzere birçok dezenfektan,Gözyaşı tabakasını bozarak Göz yüzeyini rahatsız etmektedir.Havuzda Gözlerin açık yüzüldüğü durumlarda Kimyasal etkilerle Bozulan ve Bütünlüğünü kaybeden gözyaşı tabakaları kuruluk gibi batma gibi Işık Hassasiyeti hissedilmesine neden olmaktadır. Kimyasallarla gözyaşı tabakası ve hemen altındaki epitel tabakanın bozulması;Görüşün bulanıklaşması ile birlikte gözü Enfeksiyonlara açık hale getirmekte.

Genellikle bakteri ve Virüs Kaynaklı Enfeksiyonlar gözlerde günlerce süren kızarıklık ve çapaklanmaya neden olama ihtimali çok yüksektir. Havuz ve denize girerken deniz veya Yüzücü Gözlüğü takılması Klor ve Kimyasal Toksitlerden koruma sağlarken, Şakalaşırken yaşanabilecek Travmalara karşı da iyi bir Önemli bir gereçtir Yüzücü Gözlüğü.

Ayrıcada; Kontakt lensler Çıkartılmadan Havuz, sauna ve kaplıcalara girilmesi çok sakıncalıdır.Yaşanabilecek Kornea iltihabı; Çapaklanmayla birlikte Gözde Ağrı ve kimi zaman kalıcı görme kaybı ile sonuçlanabilecek hasarlara neden olabilme Durumu ile karşı karşıya kalabilme ihtimaliniz çok yüksektir..

Havuzdan çıktıktan sonra Yüz ve Gözler temiz musluk suyuyla Mutlaka yıkanmalıdır.

Suni gözyaşı damlaları kullanmak da göz yüzeyinden kimyasalları uzaklaştırıp gözyaşı tabakasını yeniden oluşturmaya yardım eder.

Kaşıntı uzun süre geçmediyse mutlaka uzmana bir doktora başvurun!.

Havuzdan sonra gözlerdeki kızarıklık ve kaşıntı birkaç dakika sürüp geçiyorsa ilk olarak doktora gitmeye gerek olmayabilir. Ancak birkaç saat süren kaşıntı, kızarıklık ve batmalara gözlerde çapaklanma, görme bulanıklığı ve ağrı eşlik ediyorsa mutlaka bir göz doktoruna başvurulmasını tavsiye ediyoruz sezer optik ailesi olarak. Bunlar tamamen önerimizdir karar sadece ve sadece sizindir.

spedoo_aquaviz_progear_markaların_yüzücü_gözlükleri

Not: Göz numarası yüksek olan insanlar, göz numarası ileri olduğu için görmede zorluk çekerler ve çoğu zaman denize ve havuza giremiyor doğal olarak. bu yüzden spedoo aquaviz ve progear gibi markaların yüzücü gözlüklerini göz numarasına göre denizde gayet rahat bir şekilde yüzme imkanı sağlıyor.

spedoo_aquaviz_progear_markaların_yüzücü_gözlükleri

Yazar hakkında

Yaset SEZER

Gözle ilgili konuları, kendi çıkarımım ve doktorlardan aldığım bilgileri ve gözlük, güneş gözlüğü ile, numaralı yüzücü gözlüğü, numaralı sporcu gözlükleri, gözlük markaları hakkında ve contackt lens ve daha bir çok konuda sizlere faydalı bilgi vermeye çalışmaktayız.

Optisyen
Yaset SEZER

Bir Yorum Ekle